Pozostałości po niezwykłej cywilizacji

grekland-217414_640

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie w Grecji można znaleźć najlepsze miejsca do podróży, to koniecznie musisz odwiedzić miasto Knossoos, położone na Krecie.

Obecnie jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc turystycznych, głównie z tego względu, że można tam znaleźć szczątki bardzo starej cywilizacji. Ruiny pałacu w Knossos mają około 4 tysiące lat, więc jest to jeden z najstarszych budynków na świecie. Warto będzie sprawdzić również inne miejsca, jednak Knossos powinno być dla ciekawych ludzi priorytetem.

AIGOS NIKOLAOS

Kreta to jednak nie tylko ten słynny pałac.  Agios Nikolaos to najładniejsze miasto, które będzie również niesamowitą atrakcją turystyczną. Znajdziemy tutaj przepiękny port, który w okresie wakacyjnym mieni się wieloma kolorami i jest w stanie zaoferować ci naprawdę wyśmienite widoki. Oprócz tego możemy tutaj spotkać bardzo wiele urokliwych knajp, które będą idealnym miejscem do wypoczynku. Zdecydowanie warto będzie wejść do jaskini Dikti, ponieważ można tam znaleźć mityczne miejsce urodzenia Zeusa.

Oczywiście nie należy zapominać o dobrym wyposażeniu, ponieważ to miejsce można oglądać najlepiej przy pomocy silnej latarki, która będzie dawała ci widok na to, jakie cuda się tam znajdują. Na uwagę zasługuje również kuchnia na Krecie, możemy tam znaleźć niesamowite sałatki, które na pewno będą przyciągać naszą uwagę. Warto będzie się zapoznać z takimi rozwiązaniami, ponieważ kuchnia śródziemnomorska jest jedną z najbardziej zdrowych na świecie.